Jak fani mojej strony facebookowej wiedzą, szykuje się ekscytujący okres. 24 maja czyli za dni parę, mija dokładnie 9 lat od momentu, kiedy zaczęłam pisać bloga o moim pobycie w Turcji. I tak mi zostało do dzisiaj… Z kolei 5 czerwca minie 9 lat, kiedy moje stopy dotknęły tureckiej ziemi (i od tego momentu nic już nie było takie jak dawniej, powiedziała wzdychając i trzepocząc rzęsami). Dziewiątkę uważam za liczbę magiczną i wspaniałą, mam do niej niewytłumaczalny sentyment (może od kotów, które 9 żyć mają?), więc się cieszę. Będzie sporo świętowania! Gdzieś pomiędzy jedną a drugą datą minie też, na dodatek, 6 lat mojego konkubinatu z Królem Pomarańczy, ale tego już, pozwólcie, oficjalnie celebrować nie będę ;)

Trudno się więc dziwić, że ostatnio na blogu aktywnie się udzielam (jak za starych dobrych czasów) i setki pomysłów na nowe wpisy przychodzą do głowy – i nie tylko na nowe wpisy, ale wręcz całe serie. I na przemeblowywanie bloga, i w ogóle. Jednym słowem prawdziwy, grafomański szał.

Pojawią się małe niespodzianki, myślę, że będzie zabawnie i przyjemnie, trochę wspomnień, trochę podsumowań, wyciągania jakiś starych trupów z szafy i ogólnie jedno wielkie pomieszanie z poplątaniem. Jak to w życiu Skylar :)

A jakby tego było mało, przecież w obecnym 2014 roku świętujemy 600-lecie stosunków polsko-tureckich! Z tej okazji jako jedną z wielu wyjątkowych imprez, w Warszawie, 28 maja br. o godz. 19.00 w Pałacu Kultury i Nauki będzie można zobaczyć na żywo wirujących derwiszy, czyli pokaz ‚semy’.  W Sali Kongresowej Wystąpi Zespół Tureckiej Muzyki Sufickiej (Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu), który działa w Konyi – mieście wirujących derwiszy.
Miałam kiedyś przyjemność być na pokazie derwiszy – ale nigdy w Konyi i jestem pewna, że szykuje się ciekawe doświadczenie nie tylko dla fanów Turcji.

Jak się domyślacie, w tym momencie ogłaszam konkurs, którego fundatorem jest organizator czyli Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji, czyli blogową rozdawankę podwójnych wejściówek na tą imprezę. Jest ich sześć! Ja sama także zostałam zaproszona, ale z oczywistych powodów (praca = Turcja) nie jestem w stanie się pojawić… Jestem więc ciekawa relacji tych, którzy się wybiorą.

Jeśli chcecie wygrać zaproszenie, powinniście spełnić następujące warunki:
– Być „Fanem” mojego bloga na Facebooku
– Wpisać się poniżej w komentarzu zgłaszając chęć udziału w konkursie i przekonać w dowolny sposób, że bilety powinny być Wasze :)
– Rozdaję do skutku – do zwycięzców będę się odzywać mailowo lub facebookowo. Spieszcie się, bilety nie będą dostępne w normalnej sprzedaży!

Plakat
Życzę powodzenia, i wspaniałych wrażeń tym, którzy się wybiorą.  Zachęcam także do odwiedzenia stronki www.facebook.com/PoznajTurcje, gdzie też będzie szansa wygrać wejściówki :)