Otrzymałam ostatnio z kilku stron sugestie, że osoby nie posiadające Facebooka czy innych cudownych społecznościowych wynalazków nie są na bieżąco z sytuacją odnośnie naszego drugiego wydania (dodruku) książki. Postanowiłam czem prędzej to zaniedbanie naprawić!

Dlatego też publikuję dzisiejszy wpis będący informacjami w pigułce dostępnymi dla wszystkich zainteresowanych Czytelników:

1. Wraz z Mor Cadı wydajemy samodzielnie i niezależnie (bez udziału dużych firm i wydawnictw i na nasz koszt!) drugie wydanie książki „Turcja. Półprzewodnik obyczajowy”. Drugie wydanie czyli dodruk – pierwszy nakład z 2011 już dawno się skończył – poprawione i zaktualizowane.

2. Książka aktualnie jest drukowana i powinna być w sprzedaży na początku lipca – inşallah

3. Zakup będzie możliwy poprzez nasze blogi i stronę www – adres poniżej. Książki będziemy wysyłać pocztą.

4. Już teraz można wesprzeć naszą odważną inicjatywę i dokonać donacji: przy wpłacie min. 10 złotych dziękujemy wysyłając dwie pocztówki – jedną z Alanyi, drugą ze Stambułu – obie oczywiście własnoręcznie podpisane przez autorki :) Przy wpłacie min. 50 złotych dziękujemy zarówno pocztówkami, a kiedy książka będzie gotowa – wyślemy i ją!

5. Książka ma nową piękną okładkę – projekt widać na górze wpisu.


Książka opowiada o tureckich obyczajach i życiu codziennym, napisana jest z perspektywy Agaty żyjącej w Stambule i mnie, Agaty żyjącej w Alanyi. Poruszamy – pół żartem, pół serio – wiele rozmaitych tematów, pisząc trochę o swoich doświadczeniach życia na tureckiej ziemi jak i obserwacjach jakich dokonałyśmy. Niektóre z tekstów powstały na naszych blogach, inne napisałyśmy specjalnie na potrzeby książki.


Tu nas znajdziecie:

Strona www książki – będzie aktualizowana na bieżąco, zaglądajcie! www.turcjapolprzewodnik.blogspot.com
Nasz książkowy facebook – z aktualnościami, a może nawet w przyszłości konkursami: https://www.facebook.com/TurcjaPolprzewodnik
Pojawiamy się też na instagramie i facebooku pod tagiem #turcjapolprzewodnik

Trzymajcie kciuki za dwie dzielne Polki! :)