Expo 2016 Antalya

To było moje pierwsze spotkanie z Expo jakimkolwiek. Byłam więc czystą białą kartą, nie nastawioną ani na zachwyt, ani na rozczarowanie.
I… podobało mi się bardzo!
Zapraszam do obejrzenia mojej relacji filmowej, którą nakręciłam z poświęceniem i w pocie czoła. Nie, nie podejrzewałam że robienie filmów na bloga to bułka z masłem (bezglutenowa), ale jednak nie sądziłam że TYLE z tym roboty :) Ciężko jest być vlogerem, co powiedziawszy chyba zrobię sobie mały urlop od filmów, zatęskniłam za robieniem zdjęć, na które teraz nie mam czasu: bo chcąc filmować ucieka mi koncentracja do łapania fajnych kadrów na foty. Co myślicie?

Cóż, jak to mówią #małedylematy. Oceńcie sami i rzućcie komentarzem proszę:

Informacje praktyczne i teoretyczne o EXPO 2016:

 • Wystawa EXPO odbywa się w miejscowości Aksu (nieopodal Antalyi) od 24 kwietnia do 30 października, w godzinach 11:00 – 02:00
 • Głównym tematem wystawy jest hasło „Dziecko i kwiat” (Cocuk ve çiçek), a motto brzmi: „Zielony Świat dla Następnych Pokoleń”. 
 • Teren jest ogromny – 112 hektarów. Można się po nim poruszać bezpłatnymi „busikami”, które mają przystanki rozmieszczone dość gęsto. Ja oczywiście wolałam chodzić pieszo ale jeszcze po 2 dniach odczuwam tego skutki :)
 • Przy wejściu dostaniecie mapę i informację o najciekawszych atrakcjach danego dnia.
 • Na podstawie własnego doświadczenia polecałabym zacząć od ogrodów z pawilonami wszystkich krajów, a potem objechać „busikami” cały obszar Expo. Odwiedźcie Centrum Nauki i Techniki dla Dzieci, Korytarz Klimatyczny (jest chłodno!) i wjedźcie na 18-piętro wieży Expo (płatne dodatkowo 10 lira, można zapłacić kartą, ale widoki są tego warte)
 • Zjeść można na „Ulicy Restauracji”, nad jeziorem. Ceny są w miarę normalne, jedzenie głównie tureckie – smaczne! Coś „na ząb” lub fast foody można znaleźć nieopodal „Wyspy dzieci” (bo jakże by inaczej…?)
 • Podpytujcie obsługę o to co ciekawego się w danym momencie odbywa. Jest mnóstwo atrakcji: degustacja kawy z Jemenu, tropikalne owoce z Tajlandii, malowanie dłoni henną w Sudanie (ha, ha!), tańce i występy folklorystyczne, wieczorny teatrzyk cieni, atelier dla dzieci i dużo, dużo więcej. Koniecznie obejrzyjcie 45-minutowy występ taneczny o Evliya Çelebi, codziennie o 18.00 i 21.30. Sporo atrakcji jest po turecku, bo jednak Turcy stanowią liczną ilość odwiedzających, ale informacje po angielsku też są wszędzie dostępne.
 • Ogólnie moja decyzja jest taka, że jeszcze na EXPO bezwzględnie muszę wrócić, parę spraw zrobiłam „po łebkach”, a ilość atrakcji powoduje zawrót głowy :)
 • Jeśli będziecie się wybierać weźcie koniecznie nakrycia głowy, filtr przeciwsłoneczny, wygodne buty i przewiewne ciuchy. Aha i zapasowe baterie do aparatów!
 • Sam wstęp 15 lir dla dorosłych, wycieczka z biletem, dojazdem w 2 strony i powrotem (rano lub po południu) kosztuje 22€ za dorosłego, 11€ za dziecko, i możecie ją zarezerwować w moim biurze: kliknij tutaj
  Koncerty gwiazd (np. Sting, Lara Fabian, itp.) są oczywiście dodatkowo płatne.