Dzisiaj bez większych wstępów przechodzę do sedna. Zapraszam Was do obejrzenia filmiku nakręconego w ubiegłą sobotę, podczas 7. Międzynarodowego Kiermaszu Świątecznego w Alanyi. Jak co roku i ja tam byłam, grzane wino piłam.

Nie udało mi się znaleźć informacji ilu odwiedzających było tego dnia w alanijskim porcie, ale tak na oko – minimum kilka tysięcy, a może i kilkanaście. Byli po prostu wszyscy: zarówno obcokrajowcy, turyści, jak i oczywiście mieszkający tutaj Turcy. Największą atrakcją oczywiście kiermasz stanowił dla tureckich dzieciaków, które bardzo chciały robić sobie zdjęcia z „Noel Baba” czyli Świętym Mikołajem. I nie szkodzi, że wielu Turków nie bardzo ma pojęcie o co chodzi z tym świętem, wciąż myli nasze Boże Narodzenie z Nowym Rokiem (stąd życzenia „Mutlu yillar” – Szczęśliwego Nowego Roku, które wtedy się składa), ba, niektórzy byli przekonani, że ubiegła sobota to właśnie prawdziwy dzień tego święta… Nie szkodzi – ważne, że wszyscy świetnie się bawili ;)

[Filmik ma polskie i angielskie napisy].

Jeśli film Wam się podobał zostawcie jakiś ślad po sobie i dajcie głos ;)
Aha, z działalnością Polskiego Stowarzyszenia możecie się zapoznać tutaj: KLIK i polubić nas na Facebooku KLIK.
Mój kanał na Youtube możecie zasubskrybować TU, żeby żaden filmik Wam nie uciekł, i żebym przekroczyła magiczną liczbę 100 subskrybentów (ludzie mówią, że jest to możliwe :)))

A… wspierać pracowitą blogerkę możecie w serwisie Patronite o tu.