Home Projekt Tur-Tur

Projekt Tur-Tur

by Skylar

OPIS PROJEKTU:

Pomysł narodził się już kilka lat temu i ma cel przedstawić Polaków, którzy pasjonują się Turcją albo zajmują nią zawodowo lub „rodzinnie”. I odwrotnie – interesują mnie także Turcy i Turczynki, którzy z jakichś względów wybrali Polskę – jako miejsce studiów, pracy, życia. A może interesują się polską lub turecką historią, a może mają przyjaciół czy małżonka z Polski, albo ich rodzice to Polka i Turek?

Nie, nie trzeba też wiedzieć o tym kraju wszystkiego i znać na wyrywki jego historii, by przyczynić się do wzrostu kulturowej tolerancji i obalania stereotypów. Jeśli dzięki Wam, waszym drobnym działaniom, Waszej pasji związanej z Turcją (na przykład: tureckie kino, podróżowanie, albo gotowanie tureckich przysmaków), ktoś w Waszym otoczeniu zmienił zdanie o tym kraju lub podejście do innych ludzi, to wspaniale. To znaczy, że naprawdę świat można zmieniać :)

Projekt o nazwie „Tur-Tur” ma na celu zbliżenie nas wszystkich do siebie.

Zapraszam do kontaktu chętnych do wzięcia udziału w moim projekcie. Będę wypytywać, jak wygląda Turcja widziana Waszymi oczami. Jestem otwarta na chcące się pokazać rodziny, pary, małżeństwa polsko-tureckie, osoby pracujące, uczące się, podróżujące po Turcji, albo mieszkające w Polsce i posiadające tureckie pasje… projekt nie ma granic, będzie trwał dopóty, dopóki go nie odwołam, a potem, jeśli wszystko pójdzie dobrze, ruszę z nim gdzieś na szerokie wody.

Zapraszam – nie krępujcie się, nie bójcie się pokazać, szczególnie jeśli swoim życiem czy pasjami jesteście dowodem na to, że świat jest pełen zrozumienia i pokoju, a nie uprzedzeń i stereotypów. Naiwne i idealistyczne? Jestem pewna, że nie :)

ZGŁOSZENIA – dwie opcje:

1. Gości do moich rozmów zapraszam sama – kontaktuję się z Wami i proponuję rozmowę.
2. Możecie też zgłosić się sami. Piszcie na moją skrzynkę mailową skylar @ tur-tur.pl, podając kilka informacji o sobie, opisując w paru słowach Wasze związki z Turcją.

Uwaga, zastrzegam sobie prawo do realizacji projektu tylko z niektórymi chętnymi, natomiast staram się odpowiedzieć na wszystkie maile.