Home Czy warto jechać na rafting w Turcji?

Czy warto jechać na rafting w Turcji?

by Skylar
Czy warto jechać na rafting w Turcji?

Jedna z najsłynniejszych wycieczek fakultatywnych na Riwierze? Wycieczka na Rafting w Turcji ! To angielskie słówko oznacza „spływ” pontonem czy kajakiem. Zazwyczaj raftingi organizowane są na górskich rzekach. Gwarantuje to niesamowitą adrenalinę, bo woda w górskiej rzece – wiadomo – do ciepłych nie należy…. :)

Czy wycieczka na rafting w Turcji jest bezpieczna? Oczywiście! Co prawda sport ten należy do ekstremalnych, ale podczas wycieczki organizowanej przez profesjonalną firmę turyści są objęci dodatkowym ubezpieczeniem. Ponadto podczas spływu muszą mieć na sobie kaski, kapok i słuchać poleceń instruktora.

Ale mimo tych organizacyjnych wymagań wycieczka na rafting nie jest trudna ani wymagająca. Nie musisz mieć kondycji sportowca, nie musisz umieć pływać! Ba, w raftingu mogą brać udział także dzieci (nawet kilkuletnie!). Dla nich to też jest świetna zabawa, a obsługa dba o to, żeby wszystko odbyło się z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa.

Jeśli zapytasz czy warto?

Zapewniam, zdecydowanie warto! Ja sama na raftingu byłam kilkadziesiąt razy (albo i więcej, nigdy nie liczyłam :)) jako pilotka z grupami moich turystów. Nie zdziwisz się jeśli powiem, że za każdym razem bawiłam się znakomicie! A im zimniejsza była woda… tym więcej frajdy!

Wycieczka fakultatywna rafting w Turcji

Wycieczka na rafting w Turcji

Wycieczka na rafting w Turcji

W Turcji jest kilka miejsc, gdzie można się oddać tej zabawie. Na terenie Riwiery Tureckiej jedynym dozwolonym do spływu miejscem jest rzeka Köprülü, znajdująca się na terenie Parku Narodowego o tej samej nazwie. Znajduje się ona około 120 km na zachód od Alanyi i 60 km od Side.

Wyznaczony odcinek, po którym odbywają się spływy kajakowe i pontonowe ma długość około 12-15 kilometrów.

Turyści odbierani są na wycieczkę spod hoteli a następnie dowożeni do bazy raftingowej. Tam mogą zaopatrzyć się w brakujący sprzęt: potrzebne będą specjalne buty do wody, które nie spadną z nogi podczas spływu. Niestety ze względu na skały nie można uczestniczyć w wycieczce boso!
Dostaniecie także tutaj kapoki, kaski i wiosła, a następnie wsiądziecie do autobusu by podjechać na miejsce startu.

Spływ po górskiej rzece trwa około 3 godzin. Po wszystkich atrakcjach czeka na uczestników obiad w raftingowej bazie, gdzie także można się przebrać i osuszyć. Będzie też można obejrzeć film ze spływu i zdjęcia, i ewentualnie zakupić je sobie jako pamiątkę.

Wycieczka na rafting w Turcji – co zabrać?

  • Buty do wody lub sportowe sandały (na miejscu można też buty wypożyczyć lub kupić)
  • Kostium kąpielowy
  • Lub sportowe spodenki i ewentualnie koszulka
  • Krem do opalania (nie zapominajmy!)
  • Woda (można też napoje dokupić na miejscu)

Podczas spływu wszystkie zbędne rzeczy, telefony, plecaki, zostają w zamkniętym autobusie. Płyniemy tylko w tym, co mamy na sobie! :)

Jeśli nosicie okulary przemyślcie zabranie soczewek kontaktowych lub… przywiązanie okularów za pomocą sznurka lub sznurowadła, tak aby w razie spadnięcia z nosa, nie zginęły w zburzonej wodzie :)

Polecam tą zabawę! Cena wycieczki fakultatywnej na rafting w Turcji to jedyne 18€ z większości hoteli i regionów. Cena obejmuje transport, ubezpieczenie, opiekę instruktorów, sprzęt, obiad (bez napojów).

Jeśli chcesz zarezerwować tą wycieczkę kliknij na stronę biura podróży Alanyaonline.pl:

Wycieczka na Rafting w Turcji

lub jeśli wolisz większe emocje wybierz pakiet z kanioningiem i przejazdem na linie, czyli:

Wycieczka rafting 3w1 w Turcji

Alanyaonline.pl to najlepsze biuro wycieczek fakultatywnych na Riwierze Tureckiej.
Zapisz się już dziś i zapłać w autokarze w dniu wycieczki, lub przelewem!

Poczytaj także moje poradniki dla turystów wybierających się na wakacje w Turcji: TUTAJ 

Dowiedz się więcej o naszym biurze: KLIKNIJ TUTAJ.

Kanioning, Zipline i Rafting w Turcji