1. Dziękuję WSZYSTKIM głosującym, zarówno stałym czytelnikom, jak i tym, którzy na bloga trafili dzięki namowom innych tudzież przez różne formy reklamy :) Niestety, nie udało się Tur-tur Blogowi zakwalifikować do pierwszej dziesiątki. Konkurs zakończyłam na 13. miejscu, które mam nadzieję okaże się szczęśliwe w przyszłości :) Jak na 159 blogów zgłoszonych w tej kategorii to całkiem niezły wynik. Wiadomo, że takie konkursy nie mają na celu raczej wyłonienie tego, kto pisze najlepiej czy najciekawiej, tylko raczej sprawdzenie, który blog cieszy się największą popularnością. Poza tym u mnie na blogu tylko Turcja, uporczywie wciąż Turcja, czasami tylko z doskoku inne kraje, a konkurencja blogowa tymczasem buja się w podróżach dookoła świata…
Czytelnikom i wiernym fanom obiecuję, że Wasze głosy nie pójdą na marne – dzięki Waszemu poparciu i wyrazom sympatii zakiełkowały w głowie mojej pewne pomysły… :)

2. Pojutrze jadę już do Turcji. Plan pobytu ciężko mi w tej chwili przestawić, gdyż wraz z koleżanką i współpracowniczką (którą poznałam dzięki temu blogowi, jak wiele innych wspaniałych osób :)) liczymy na szczęśliwe zbiegi okoliczności, inspiracje i pomysły pojawiające się po drodze. Na pewno dużą część miesiąca spędzimy w Alanyi (która będzie naszą bazą wypadową), dlatego fani tego miejsca mogą się spodziewać oszałamiającej fotorelacji z bujnego życia nocnego, jakie toczy się tam poza sezonem :)
Tutaj mała podpowiedź dla innych „tureckich” podróżników: zamierzamy przetestować znane już niektórym połączenie Polska – Londyn – Stambuł, które wyróżnia się bardzo konkurencyjną ceną (wyszukiwanie tutaj). W Stambule spędzimy kilka dni goszcząc u pewnej poznanej także dzięki blogom koleżanki :) A potem… zobaczymy. Na pewno regularnie będę zdawać relacje z pobytu.

3. A na koniec gratka dla tych, którzy z niecierpliwością czekają na obiecaną i nadal niezrealizowaną sesję fotograficzną z udziałem tureckich przystojniaczków (i – tu już moja inicjatywa – pięknych kobiet). Na portalu Facebook wielką popularność zdobywa grupa pt. Konkurs Ładnych i Przystojnych w Alanyi.
Wystarczy być z Alanyi, mieć powyżej 18 lat i załadować na forum swoje zdjęcie. Wtedy – podobnie jak na niektórych polskich portalach – zbiera się punkty/oceny od oglądających. Wybierani są m.in. Przystojniacy/Piękności Tygodnia.
Niektóre panie być może zobaczą tu swoich adoratorów? :)
Cóż, wrażenia estetyczne są subiektywne, więc nie będę już więcej zagłębiać się w temat, życzę miłego oglądania tym, którzy uważają, że może być na co popatrzeć… :)
Oto link
Pytanie pomocnicze dla tych, co obejrzeli: naprawdę chcecie nadal tą sesję? :)

Cóż, przystępuję do przedwyjazdowych porządków.
Życzę wszystkim miłego weekendu,
i do następnej notki – już z terenu Tureckiej Republiki.